Serdecznie zapraszam do zapoznania się z artykułem dotyczącym integracji sensorycznej u dzieci, rozpoznawaniem zakłóceń w tym obszarze i sposobami niwelowania tych zakłóceń.

DRODZY RODZICE
JAK RADZIĆ SOBIE I WSPIERAĆ SWOJĄ RODZINĘ W TYM
TRUDNYM DLA NAS WSZYSTKICH OKRESIE EPIDEMII.

Zapraszamy do lektury artykułu! Link poniżej

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KSIĄŻKĄ ELEKTRONICZNĄ O KORONAWIRUSIE DLA DZIECI:

Stworzyło ją wiele wspaniałych osób całkowicie za darmo, a zilustrowała ją Ewa Podleś. Przedsięwzięcie wsparło Wydawnictwo Olesiejuk.

Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Postarajcie się, aby książka poszła w świat i by absolutnie każda osoba, która jej potrzebuje, miała świadomość, że istnieje taka inicjatywa.

Pobierzcie, czytajcie, gdzie tylko lubicie i gdzie dzieci czują się bezpieczne. Wyślijcie plik do kogo tylko chcecie. Niech się wieść niesie i szerokim strumieniem płynie do tych, którzy takiej książki potrzebują. Pomyślcie o koleżankach i kolegach, którzy mają wokół siebie małe dzieci.

DRODZY RODZICE!- Zapraszam do  poznania sposobów edukacji ekologicznej maluchów w domu

• Jak zachować dobrą kondycję psychiczną rodziny w czasach zdalnej nauki i pracy?
  • Jak radzić sobie z efektami wybicia z typowego rytmu dnia?
    Jak komunikować negatywne emocje, żeby nie przenosić swoich lęków na innych członków rodziny?
  • Jak zapobiegać kłótniom i radzić sobie z konfliktami?
  • Jak radzić sobie z efektami wybicia z typowego rytmu dnia?

Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu psychologa Anny Resler – Moskwy

„Jak zachować dobrą kondycję psychiczną rodziny w czasach zdalnej pracy i nauki”

********************************************************************************************************************

??Sytuacja narodowej kwarantanny sprzyja nadmiernemu używaniu urządzeń elektronicznych.

Część zamkniętych w domach dzieci i młodzieży właściwie nie rozstaje się ze smartfonem czy komputerem. Po nauce i pracy (przed ekranem) potrzebujemy trochę rozrywki – a tę również najłatwiej znaleźć w Internecie i telewizji.

Jakie działania możemy wdrożyć w swoich rodzinach, aby mądrze korzystać z technologii, bez strat dla relacji rodzinnych? Przeczytajcie artykuł doktora Macieja Dębskiego.

ADAPTACJA DZIECI