Kochani, witam Was serdecznie. Dzisiaj przygotowałam dla Was wielkanocne króliki, które zgubiły ogonki. Do zabawy przygotujcie sobie słomkę i watkę. Waszym zadaniem będzie przenieść przy pomocy rurki kawałeczki waty w puste, brakujące miejsca. Możecie zrobić zawody i zaprosić do zabawy  rodzeństwo. Bawcie się dobrze. WESOŁYCH ŚWIĄT.

Dzień dobry.

Witam serdecznie Rodziców i dzieci na naszym kolejnym spotkaniu z cyklu – ZABAWY Z  LOGOPEDĄ.

Ćwiczycie czytanie samogłosek? A może chcielibyście ćwiczyć oddech i fonację z ich pomocą? A może po prostu jesteście wielbicielami samogłoskowych ćwiczeń? Ta loteryjka jest dla was. Zachęcam do wspólnej zabawy.

1. Wycinamy kółeczka z samogłoskami (wcześniej możemy je zalaminować,)
2. Przykład zabawy: białe (większe) kółeczko z wybraną samogłoską kładziemy na środku jajeczka. Zadaniem dziecka jest dołożenie takiej samej samogłoski, ale uwaga za pomocą słomki, nie przenosimy rączką. Potem powtarzamy (na wydechu) np. aaaaa i w ten sposób ćwiczymy płynność mowy.
Możecie samodzielnie dorysować kółeczka i wpisywać w nie wybrane sylaby lub wyrazy. Udanej zabawy! Bawcie się dobrze!

Agnieszka Dobrucka

Dzień dobry kochani. Witam Was serdecznie. Z okazji Dnia Ziemi przygotowałam dla Was ciekawą grę planszową. Dzielę się nią z Wami,  mając nadzieję, że urozmaici Wam wasz czas domowy. Przygotujcie sobie kostkę do rzucania, kilka kolorowych pionków i dobry humor. Bawcie się dobrze.

Zasady gry:

1. Wydrukuj planszę.
  2. Przygotuj kostkę do gry i pionki.
  3. Ustaw pionki na polu START.
  4. Rzuć kostkę.
  5. Policz oczka.
  6. Przesuń pionki o odpowiednią liczbę pól.
  7. Nazwij zwierzę/naśladuj odgłos/wypowiedz samogłoskę/wypowiedz sylabę, znajdujące/ą się na polu, na którym stoisz.

Wersja rozszerzona / dla starszych dzieci:

1. Podziel nazwę zwierzęcia na sylaby.
  2. Wyróżnij głoskę na początku wyrazu.
  3. Znajdź rymujące się słowo.
  4. Utwórz nazwę zdrobniałą do podanego wyrazu.
  5. Ułóż zdanie z wyrazem.

Wersja rozszerzona / dla młodszych dzieci:

1. Znajdź wylosowane zwierzę wśród swoich zabawek / kart obrazkowych – z innej gry np. Memory.
  2. Posłuchaj odgłosów zwierzęcia (w internecie).
  3. Zaśpiewaj piosenkę, którą znasz o tym zwierzęciu np. Aaa, kotki dwa.

30.04.2020r.

logopedia

Drogie Dzieci , drodzy Rodzice !

Witam Was bardzo serdecznie na kolejnym naszym spotkaniu logopedycznych zabaw on-line.  Nadal trwa przerwa  w naszych codziennych spotkaniach w przedszkolu,  dlatego też bardzo dziękuję Rodzicom za wszelkie formy kontaktu, pozdrowienia i miłe słowa. Mam nadzieję,  że wszyscy  dzielnie ćwiczycie z rodzicami i po powrocie do przedszkola zaskoczycie mnie piękną mową. Dzisiaj chciałabym  zaprezentować znane już naszym babciom ZABAWY PALUSZKOWE,  które stymulują rozwój mowy dziecka, wspaniale relaksują, zacieśniają więzi rodzinne, uczą słuchania, rozwijają pamięć, zasób słownictwa oraz umiejętność naśladowania. Wielokrotnie powtarzane na stałe zapisują się w naszych główkach. Mam nadzieję, że będą one inspiracją do wspólnie spędzonego czasu z bratem, siostrą, mamą, tatą. Życzę Wam udanej, wspaniałej zabawy.

Pobierajcie,  drukujcie   i powtarzajcie….

07.05. – czwartek

DZIEŃ  DOBRY !

KOCHANE DZIECI ! DRODZY RODZICE !

Jak zapewne już zauważyliście i zaobserwowaliście wszystko dookoła pięknie  się zieleni, pola i lasy wypełniły się wonią  kwiatów, rozpoczął się majowy miesiąc. Dlatego w tym tygodniu  przychodzę do  Was z kwiatami… Tak , tak z kwiatami, a dokładnie                         z  „Kwiecistymi  opowieściami” , z których korzystamy na zasadach story cubes:
-wycinamy, ✂
-opowiadamy,
-kolorujemy.
Do zabawy można wykorzystać kostkę , tyle oczek ile wypadnie, tyle obrazków należy wykorzystać do opowiadania (najlepiej umówić się, że przy jednym oczku, korzystamy z dowolnej ilości obrazków).
Miłej zabawy. Bawcie się dobrze !

15.05. –  piątek

Logopedia

WITAM WAS SERDECZNIE KOCHANE PRZEDSZKOLAKI !!!

Na dzisiejsze zajęcia przygotowałam dla Was LOGOROZWIJANKI LOGOPEDYCZNE, czyli coś dla BUZI, ODDECHU, RĘKI  I FONACJI.  Będziemy rozwijać pamięć słuchową, uwagę, poznawać nowe słowa         i doskonalić sprawność naszych paluszków i dłoni. Bo nie wiem czy wiecie, ale żeby pięknie mówić musimy mieć sprawne rączki i nie tylko. Wystarczy przygotować kredki, nożyczki, słomki, lusterka, kaszę manną, ryż, bibułę.  Myślę, że wszystko to macie w domu. Dla tych co lubią muzykę i taniec też coś się znajdzie. Będzie też coś dla odważnych – ZABAWY PALUSZKOWE Z PAJĄKIEM. Zatem zapraszam i MAŁYCH I DUŻYCH do WSPÓLNEJ  ZABAWY.

10.06 – środa

DZIEŃ  DOBRY !

KOCHANE DZIECI ! DRODZY RODZICE !

Przychodzę dzisiaj do Was z czymś specjalnym. Mimo, że już obchodziliśmy święto wszystkich Mam to przygotowałam dla Was BAJECZKĘ  LOGOPEDYCZNĄ pod tytułem DZIEŃ MAMY, bo przecież nasze mamusie powinniśmy kochać  równie mocno i nieprzerwanie przez cały rok. Wysiłek, jaki wkładają mamy w nasze wychowanie jest nieoceniony, dlatego codziennie  bądźmy za to  im wdzięczni. Zaproście do zabawy rodzeństwo oraz kogoś dorosłego, kto mógłby przeczytać Wam bajeczkę. Niech Wasze buzie będą roześmiane od ucha do ucha, a języczki ,,fikają’’ różne koziołki i przewroty w przód i w tył. Tylko uważajcie, aby ich nie połamać.
Miłej zabawy. Bawcie się dobrze !