List Pani Dyrektor

DRODZY RODZICE!
Już wiadomo – do Świąt Wielkanocnych się nie zobaczymy.
Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy Rodzice. Jesteśmy z Wami w tym trudnym czasie.
Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.
Dzieci w przedszkolu „uczą się świata poprzez zabawę”. Na stronie internetowej naszego przedszkola, na facebooku, mailowo będą zamieszczane propozycje materiałów i możliwych form ich realizacji przez dzieci w domu z których można skorzystać. Państwo jako Rodzice jesteście bardzo kreatywni, macie własne pomysły, dlatego gratuluję Wam inwencji.
Pobyt w domu daje możliwość czytania książek, częstych rozmów z dziećmi na różne tematy, rozwijania dziecięcych pasji.
Zachęcajmy do samodzielności, sprzątania, wspólnego przygotowywania posiłków, umożliwmy dziecku zaspokojenie potrzeby aktywności fizycznej, pielęgnujmy higienę,
a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM. Nie tylko teraz. Zawsze znajdźmy ten czas.
Dziecko powinno czuć się bezpiecznie i swobodnie w swej aktywności. Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy:
A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień.
Dziękuję za kontakty z nami, za przesyłanie zdjęć itp.
Nasi Nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo przyjęte i ustalone.
Zapraszam również do kontaktu mailowego z przedszkolem lub telefonicznego. Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkola.
Życzę wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości, radości, miłej rodzinnej zabawy. Obyśmy się niebawem mogli wspólnie spotkać.