Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

W związku z realizacją Uchwały Rady Miasta Łańcuta Nr XL/263/2021 z dnia 23 czerwca 2021 r., dotyczącej likwidacji Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Łańcucie, informujemy, że strona internetowa naszej placówki nie będzie już aktywna.
W tej  sytuacji nie sposób nie dokonać podsumowania 37-letniego funkcjonowania środowiska tak przyjaznego dzieciom i Rodzicom. Członkowie Rady Pedagogicznej postanowili syntetycznie podsumować osiągnięcia i znaczenie Przedszkola Miejskiego Nr 5 w środowisku lokalnym.

Przez te długie lata przedszkole wyposażyło około 4500 małych Łańcucian w kompetencje do kontynuacji ścieżki edukacyjnej w szkołach podstawowych, średnich i wyższych, nie wyłączając uczelni międzynarodowych.
Szczycimy się absolwentami, którzy pełnią prestiżowe funkcje w Polsce oraz poza granicami kraju. Wielu naszych wychowanków zostało lekarzami, prawnikami, artystami, nauczycielami, politologami itp. Kluczowym kryterium dla wielu naszych absolwentów, przy wyborze przedszkola dla swojego dziecka, było zaufanie do kadry pedagogicznej, która wcześniej wychowywała i edukowała starsze pokolenie.
Gros naszych wychowanków w różnym wieku nadal bardzo często zaszczyca nas swoimi odwiedzinami, z nostalgią wspominając czas spędzony w tej placówce.
Pomiędzy absolwentami, jeszcze w wieku przedszkolnym, zawiązały się przyjaźnie, które są trwałe i nierozerwalne do dnia dzisiejszego.
Nauczyciele ze szkół podstawowych doceniali wysiłek nauczycieli naszej placówki w najlepsze przygotowanie naszych wychowanków do podjęcia nauki w szkole.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przez te długie lata obdarzali nas zaufaniem, powierzyli nam misję wychowania i edukowania swoich dzieci oraz wspierali naszą placówkę finansowo, rzeczowo.

Dyrektor – Maria Burek oraz Nauczyciele i Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Łańcucie